شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۶ روز پیش


 
banner defult

در ادامه پروژه فهرست­نویسی اسناد انتخابات مجلس شورای ملی، فهرست­نویسی اسناد انتخابات دوره بیستم مجلس شورای ملی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، زهرا غلامحسین­‌پور، کارشناس مرکز اسناد با اعلام این خبر گفت: این پروژه کار مشترکی است از اینجانب و دکتر علی ططری، مدیر مرکز اسناد مجلس که در فاصله زمانی سه ماهه به پایان رسیده است.

وی افزود: این فهرست مربوط به دفتر چهارم فهرست اسناد انتخابات مجلس شورای ملی است که در ادامه سه دفتر قبلی، ادوار هجدهم تا بیست و چهارم مجلس شورای ملی را دربر می‌گیرد.

کارشناس مرکز اسناد کتابخانه تصریح کرد: اسناد انتخابات ادوار دوم تا سیزدهم مجلس شورای ملی در دو مجلد منتشر شده و اسناد انتخابات ادوار چهاردهم تا هفدهم مجلس شورای ملی نیز در آستانه انتشار می‌باشد.

غلامحسین­‌پورافزود: از ویژگی­‌های دوره بیستم مجلس شورای ملی افزایش تعداد نمایندگان به دویست نفر به موجب قانون مصوب 18 خرداد 1339 است، که در نتیجه حجم اسناد انتخابات و همچنین حوزه­‌های انتخابیه افزوده گردیده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در اسناد دوره بیستم همانند ادوار قبل اسناد مرتبط با صورت جلسات انتخابات، اوراق باطله و تعرفه­‌های رأی، تلگراف­‌ها و نامه­‌هایی درباره انتخابات حوزه­‌های مختلف، ناظران، میزان آراء کاندیداها، افراد واجد شرایط، حضور در انتخابات و تقلب در انتخابات و غیره وجود دارد که می­‌تواند مورد استفاده پژوهشگران عرصه­‌های گوناگون به ویژه تاریخ پارلمان قرار گیرد.