یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۲۰ روز پیش


 
banner defult

غرفه کتابخانه مجلس همزمان با برگزاری شصت و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت برپا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به نقل از امور بین‌الملل هم‌زمان با برگزاری شصت و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت غرفه کتابخانه مجلس برپا شد.

در این غرفه انتشارات کتابخانه شامل کتاب‌ها،‌مجلات و لوح‌های فشرده به نمایش گذاشته شده است.

معرفی فعالیت‌های صورت گرفته در کتابخانه و انتشارات کتابخانه از فعالیت‌های تدارک دیده شده در این نمایشگاه است. شایان ذکر است بزرگ‌ترین غرفه ناشران ایرانی در اختیار کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه «یورگن بوس» مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2014  بر روی یکپارچگی فرهنگی تأکید کرد و گفت هرچند به‌طور مداوم شاهد فوران بحران‌های جدید در سراسر جهان هستیم اما شاهد عقب‌نشینی همزمان مسیرهای فکری می‌باشیم که احترام به نظرات دیگران را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند و آنچه در نمایشگاه 2014 دنبال می‌شود توسعه احترام به تنوع نظرات نیز هست.

وی صنعت چاپ و نشر بین‌المللی را کمک به ایده‌ها و انتقال دانش و تعامل فرهنگی دانست که محتوای کسب‌وکار را جهانی کرده و خروجی آن را به‌صورت سالانه در نمایشگاه فرانکفورت که پایتخت جهانی ایده‌هاست می‌بینیم که صنعتی پول‌ساز نیز به شمار می‌رود.

به گفته وی نمایشگاه کتاب فرانکفورت کمک به ایجاد تفاهم فرهنگی در قاره اروپا را رقم می‌زند که می‌توان درباره مرزهای فرهنگی و سیاست‌های فرهنگی صحبت کرد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا ایران می‌تواند یکی از گزینه‌های مهمان ویژه سال 2017 یا 2018 باشد افزود به دلیل تقاضاهای زیاد از سوی کشورهای مختلف ما برای ایران سال 2020 را به‌عنوان یکی از گزینه‌های جدی دنبال می‌کنیم.

unnamddddddddddddddddddded

فرانکفورتunnamed

unnamedffff