یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۲۰ روز پیش


 
banner defult

ناشران خارجی که اقدام به چاپ کتاب با موضوع ایران‌ نموده‌اند از سوی کتابخانه‌، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به نقل از امور بین‌الملل هم‌زمان با برگزاری شصت و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت غرفه کتابخانه مجلس برقرار شد.

با توجه به اینکه در نمایشگاه فرانکفورت ناشران برجسته ای اقدام به چاپ کتاب با موضوع ایران نموده اند با پیشنهاد کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس  و توافق با رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برلین، انتشارات وزارت امور خارجه و انتشارات الهدی مقرر شد تا با شناسایی کتب چاپ شده در حوزه نسخ خطی فارسی زبان و فرهنگ ایرانی اسلامی از این ناشران تقدیر شود

با بررسی انجام شده انتشارات دانشگاه‌های برجسته اروپا و امریکا در 2014 با چاپ دهها کتاب درباره ایران حضور دارند.

دوره شصت و ششم نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت، با حضور وزیر امور خارجه آلمان و رییس جمهوری فنلاند به عنوان کشور میهمان ویژه نمایشگاه به صورت رسمی افتتاح شد و تا امروز یکشنبه 12 اکتبر (20 مهر) دایر است.

سه روز نخست این نمایشگاه پنج روزه به بازدیدکنندگان تخصصی و سرمایه گذاران حوزه نشر و کتاب اختصاص داشت و در دو روز پایانی، بازدیدکنندگان غیرحرفه ای نیز این فرصت را خواهند یافت تا از غرفه‌های کتاب دیدن نمایند.

کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در شصت و ششمین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت 2014 آخرین انتشارات و دستاورهای فرهنگی خود را به علاقمندان عرضه کرد.