دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۸ روز پیش


 
banner defult

دکتر محمد رحبی بعد از حضور در مجمع عمومی شورای آرشیو در سفارت جمهوری اسلامی در مادرید مورد استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، دکتر رجبی رئیس کتابخانه، که به منظور شرکت در اجلاس شورای جهانی آرشیو (ایکا) به اسپانیا سفر کرده است، مورد استقبال محمدحسن فدایی فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا قرار گرفت.

فدایی فرد ضمن خوش آمدگویی به دکتر رجبی، حضور در چنین اجلاسی را نشان دهنده پویایی مباحث علمی و فرهنگی در ایران دانست و آن را مایه افتخار قلمداد کرد.

وی گفت: سفارت ایران در اسپانیا سابقه نود و هشت ساله دارد و سابقه روابط ایران و اسپانیا نیز از قدمت ششصد ساله برخوردار است.

در این دیدار رئیس کتابخانه مجلس به شرح فعالیت های صورت گرفته در کتابخانه مجلس پرداخت و همچنین اسناد تاریخی ایران و پادشاهان اسپانیا که توسط بخش اسناد کتابخانه فهرست بندی و شناسایی شده بود، به رسم یادبود به سفارت اهدا گردید.

همچنین در این دیدار زمینه های همکاری در بخش کتابخانه ای و اسنادی با مراکز مرتبط در کشور اسپانیا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ادامه برنامه های هماهنگ شده توسط اداره امور بین الملل قرار است تا ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی از کتابخانه و آرشیو مجلس اسپانیا بازدید به عمل آورد.

شایان ذکر است در این نشست سالانه قرار است سیاست‌های آرشیوی در غالب برنامه‌های کوتاه مدت و دراز مدت مورد تصویب اعضای شورای جهانی آرشیو قرار گیرد. هدف کتابخانه مجلس از حضور در این نشست هماهنگی با شاخه منطقه آسیای جنوب غربی (سواربیکا) می باشد که کشورهای آسیایی در آن عضویت دارند. از دیگر اهداف حضور در این اجلاس، انجام دوره‌های آموزشی اسنادی و دستیابی به تفاهم نامه همکاری از سیاست‌های ترسیمی در حوزه امور بین الملل می‌باشد.