جمعه ۰۲ تیر ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۵ روز پیش


 
banner defult

فهرست‌نویسی اسناد انتخابات دوره بیست و یکم مجلس شورای ملی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی زهرا غلامحسین­‌پور، کارشناس مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر پایان­ یافتن فهرست­نویسی اسناد انتخابات دوره بیست و یکم مجلس شورای ملی، گفت: این پروژه کار مشترکی است با همکاری دکتر علی ططری (مدیر مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی) که در فاصله زمانی یک ماهه به پایان رسیده است.

وی افزود: این فهرست مربوط به دفتر چهارم فهرست اسناد انتخابات مجلس شورای ملی است که در ادامه سه دفتر قبلی در آینده انتشار می­‌یابد.

کارشناس مرکز اسناد تصریح کرد: اسناد انتخابات ادوار دوم تا سیزدهم مجلس شورای ملی در دو مجلد منتشر شده است و اسناد انتخابات ادوار چهاردهم تا هفدهم مجلس شواری ملی نیز در آستانه انتشار می‌باشد.

وی در خاتمه اضافه کرد: در اسناد انتخابات دوره بیست و یکم نیز همانند ادوار قبل، اسناد مرتبط با صورت جلسات انتخابات، اوراق باطله و تعرفه­‌های رأی، تلگراف­‌ها و نامه­‌هایی درباره انتخابات، ناظران، میزان آراء کاندیداها، صورت جلسات، افراد واجد شرایط، حضور در انتخابات و تقلب در انتخابات و غیره وجود دارد که می­‌تواند مورد استفاده پژوهشگران عرصه­‌های گوناگون به ویژه تاریخ پارلمان قرار گیرد.

شایان ذکر است که اسناد انتخابات مجلس شورای ملی از مهم‌ترین بخش­‌های اسناد آرشیو مجلس شورای ملی است که در طی سه سال گذشته کار شناسایی آن آغاز گردید.