دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۸ روز پیش


 
banner defult

سفیر کوبا در تهران، با حضور در کتابخانه مجلس با رئیس کتابخانه دکتر محمد رجبی به بحث و گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به نقل از امور بین‌الملل، سفیر کوبا با حضور در کتابخانه مجلس با رئیس کتابخانه به گفتگو پرداخت.

در این دیدار آقای «ولادیمیر گونزالس کسادا» با ابزار خرسندی از حضور خود پیشنهاد برگزاری نمایشگاه مشترک عکس از دو کشور ایران و کوبا با موضوع «دو انقلاب بالنده در تحریم اقتصادی امپریالیسم» اعلان آمادگی نمود.

دکتر محمد رجبی رئیس کتابخانه، نیز با استقبال از فعالیت‌های مشترک اعلام کرد با توجه به اینکه دو کشور ایران و کوبا بعد از پیروزی انقلاب خود همواره مورد تحریم آمریکا قرار داشته‌اند و در مقابله با تحریم از تجارب ارزنده‌ای برخوردارند و در برخی زمینه‌های علمی و آموزشی و بهداشت و درمان نیز به دستاوردهای مهمی دست یافته‌اند، عنوان این نمایشگاه مشترک «دو انقلاب بالنده در تحریم اقتصادی امپریالیسم» را بسیار ضروری برای شرایط کنونی ایران دانست و پیشنهاد کرد که این نمایشگاه متقابلا‌ً در هاوانا هم برگزار شده تا تجربیات کشور ما نیز در معرض توجه آنان قرار گیرد.

همچنین در این دیدار مقرر شد تا نماینده‌ی طرفین برای پیگیری امور برگزاری نمایشگاه و تعیین زمان نهایی، امور اجرایی را پیگیری نمایند.

قابل ذکر است سفیر کوبا بعد از حضور در کتابخانه با آقای «عبدالرضا مصری» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کوبا نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار آقای مصری با اشاره به سطح عالی روابط سیاسی دو کشور گفت: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران تعامل سازنده با کشورهای آمریکای لاتین با اولویت توسعه روابط با کشورهای انقلابی منطقه به ویژه کوبا می‌باشد.

سفیر کوبا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری‌های سیاسی میان دو کشور گفت: مقامات دولتی و پارلمانی ایران و کوبا باید از ظرفیت‌ همکاری‌های سیاسی میان کشور جهت ارتقای روابط فیمابین در بخش‌های دیگر از جمله در عرصه‌های اقتصادی استفاده نمایند.