دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۸ روز پیش


 
banner defult

کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس قوه مردمی جمهوری کوبا به رئیس کتابخانه مجلس به مناسبت نمایشگاه عکس «دو انقلاب بالنده در تحریم» پیامی ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی نمایشگاه عکسی به مناسبت پنجاه و ششمین سالگرد انقلاب کوبا و سی و پنجمین سالگرد برقراری مجدد روابط دیپلماتیک بین کوبا و جمهوری اسلامی ایران با عنوان «دو انقلاب بالنده در تحریم» در کتابخانه مجلس برگزار شد.

دکتر رجبی گرامی

با خرسندی فراوان از افتتاح نمایشگاه جالب عکس در محل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ایران که جنابعالی ریاست آن را به عهده داشته و با همکاری سفارت ما در تهران، به مناسبت 56 امین سالگرد پیروزی انقلاب و 35 امین سالگرد برقراری مجدد روابط دیپلماتیک ما بین کوبا و ایران، برگزار می‌گردد، مطلع گشتم.

این پروژه، تأیید دیگری است بر روابط فوق‌العاده‌ای که بین هر دو کشور ما وجود دارد، بویژه در صحنه پارلمانی، که مایلیم همبستگی آن را به نفع دوستی بین ملت‌های کوبا و ایران، ادامه دهیم.

انقلاب کوبا، پنجاه و ششمین سال مبارزات و پیروزی خود را با سابقه‌ای مشخص در دستاوردهای مهم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در لحظه‌ای به پایان رساند که با شادی فراوان بازگشت مبارزان ضد تروریست‌ ما به میهن همراه گردید. حالا دیگر این پنج نفر در کنار خانواده و ملت خود می‌باشند. به همین منظور، می‌خواهیم از همه کسانی‌که در جهان به نفع منافع ملت کوبا به طور قطعی مبارزه نموده‌اند، مخصوصاً در خصوص حضور پنج قهرمان در کشور و حفظ تمامی حقوق ما به‌عنوان یک کشور آزاد و مستقل تشکر نماییم.

اتفاقاً،‌ انقالاب اسلامی ایران نیز سی و پنجمین سالگرد خود را در اواخر سال 2014 به اتمام رسانده که مصادف است با 35‌امین سالگرد برقاری مجدد روابط دیپلماتیک کوبا و ایران، که در تاریخ هشتم آگوست 1979، یعنی تنها چند ماه بعد از پیروزی انقلاب در کشور ایران، ایجاد گردید.

با در نظر گرفتن سه رویداد تاریخی ذکر شده، دلایلی بیش از اندازه برای افتتاح این نمایشگاه و عکس که هدف اصلی آن نشان دادن مهم‌ترین دستاوردهای حاصله توسط انقلاب کوبا در پنجاه و ششمین سال حضورش و مهم‌ترین لحظات در روابط دو جانبه مابین کوبا و ایران، در دست داریم.

موقع را مغتنم شمرده احترامات فائقه خویش را حضور محترم جنابعالی تجدید می‌نمایم.

یولاندا فرر گومز