دوشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۸ روز پیش


 
banner defult
  • بازدید 1687 بار
یکشنبه, 21 دی 1393 ساعت 18:48
«دو انقلاب بالنده در تحریم»/ 5

عبدالرضا مصری- باید توجه کنیم که دستاوردهای انقلاب چه بوده و به چه رسیده‌ایم. اگر تنها دستاورد انقلاب خودباوری بوده باشد باقی را کفایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی نمایشگاه عکسی به مناسبت پنجاه و ششمین سالگرد انقلاب کوبا و سی و پنجمین سالگرد برقراری مجدد روابط دیپلماتیک بین کوبا و جمهوری اسلامی ایران با عنوان «دو انقلاب بالنده در تحریم» در کتابخانه مجلس برگزار شد.

عبدالرضا مصری، رئیس گروه پارلمانی دوستی ایران – کوبا و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران ضمن تشکر از اعضای مشارکت کننده در برگزاری این مراسم گفت: نمایشگاه دو انقلاب بالنده در تحریم نشان‌دهنده فرصت‌ها و چالش‌های دو کشور ایران و کوبا است.

مصری تصریح کرد: نمایشگاه عکسی به مناسبت پنجاه و ششمین سالگرد انقلاب کوبا و سی و پنجمین سالگرد برقراری مجدد روابط دیپلماتیک بین کوبا و جمهوری اسلامی ایران با عنوان «دو انقلاب بالنده در تحریم» در کتابخانه مجلس برگزار می‌شود. دو کشوری که فاصله‌ای به اندازه بیست ساعت از یکدیگر قرار گرفته ‌اند ولیکن هر دو دارای نقاط مشترکی هستند.

وی افزود: در اینجا جا دارد یادی کنیم از کسانی که در انقلاب کوبا نقش مهمی را ایفا کردند و به نوعی در شکل‌گیری انقلاب نقش داشتند.

مصری گفت: این انقلاب‌ها فرصت‌ها و چالش‌هایی را برای هر دو کشور ایجاد می‌کند که با شناخت نقاط قوت می‌توان فرصت‌ها را مورد ارزیابی قرار داد و نفوذ و قدرت این انقلاب‌ها را در دنیا مشخص کرد. همچنین با شناخت چالش‌هایی که با قدرت رسانه‌ای استکباری استعمار ایجاد شده است می‌توان نقاط ضعف را شناسایی کرد و البته توجه داشت که یک انقلاب باید فرصت‌های خود را شناسایی کنند و تحت تأثیر و دستخوش تبلیغات استکبار قرار نگیرد.

وی افزود: انقلاب کوبا و ایران هر دو نقطه عطفی در تاریخ معاصر بودند، انقلاب کوبا روی کشورهای امریکای لاتین و انقلاب ایران روی خاورمیانه تأثیر بسیاری نهاد. و این نشان می‌دهد که انقلاب‌ها زنده‌اند.

رئیس گروه پارلمانی دوستی ایران – کوبا گفت: از انقلاب ایران و کوبا سال‌ها می‌گذرد و هنوز این انقلاب‌ها پابرجا و ادامه دارد و در مقابل هستند انقلاب‌هایی که رخ دادند ولی طی چند روز و چند ماه از بین رفتند و این نشانگر قدرت انقلاب‌های ما است.

مصری گفت: باید توجه کنیم که دستاوردهای انقلاب چه بوده و به چه رسیده‌ایم. اگر تنها دستاورد انقلاب خودباوری بوده باشد باقی را کفایت می‌کند.

وی افزود: خود باوری باعث شده است که ما امروز در کشورمان در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و پزشکی حرفی برای گفتن داشته باشم. در غنی سازی و انرژی هسته‌ای رشد کنیم. موفقیت‌های فرزندان ما در المپیادهای جهعانی نشان می‌دهد که ایران کنونی چه جایگاهی را به  خود در جهان اختصاص داده است.