یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۲۰ روز پیش


 
banner defult

دکتر پدرو ویینا سفیر اسپانیا با حضور در کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ضمن گفتگو با رئیس کتابخانه از نزدیک از بخش نسخ‌خطی کتابخانه بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به نقل از امور بین‌الملل سفیر اسپانیا دکتر پدرو ویینا با حضور در کتابخانه مجلس با دکتر محمد رجبی، رئیس کتابخانه به بحث و گفتگو پرداخت.

در این دیدار دکتر محمد رجبی ضمن خوش‌آمدگویی به سفیر کشور اسپانیا فعالیت‌های صورت گرفته در کتابخانه را برای وی توضیح داد و گفت: کشور اسپانیا دارای بیشترین سابقه فرهنگی از جهان اسلام در اروپا می‌باشد و باید منابع موجود در کتابخانه‌های اسپانیا باید برای مسلمانان و ایرانیان معرفی شود.

همچنین در راستای دیدار انجام شده رئیس کتابخانه مجلس از کتابخانه مجلس اسپانیاٰ، نمایندگان کتابخانه و مرکز اسناد وزارت خارجه اسپانیا و سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید با یکدیگر ملاقات می‌نمایند تا زمینه دستیابی به تفاهم‌نامه همکاری فراهم شود.

در این دیدار قرار بر آن شد که نمایشگاهی از کتب و اسناد مشترک میان اسپانیا و ایران برگزار شود. همچنین کارشناسان کتابخانه‌ای و اسنادی دو کتابخانه به تبادل اطلاعات بپردازند.

مورد دیگری که در جلسه مطرح شد برگزاری نمایشگاه مشروح مذاکرات نمایندگان دو کشور با موضوع اسپانیا و ایران بود.