شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۶ روز پیش


 
banner defult

نشست خبری «جشن رمضان» با حضور علی‌اصغر امیرنیا ــ مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ــ در محل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

امیرنیا در این نشست به تشریح برنامه‌های «جشن رمضان» در استان‌های کشور پرداخت و گفت: یکی از برنامه‌های قابل اجرا در «جشن رمضان» برگزاری نشست‌های علمی، نقد و بررسی کتاب و تجلیل از نویسندگان و ناشران است. همچنین 65 هزار عنوان قرآن کریم به استان‌های کشور اهدا شده است.

وی با بیان‌ این‌که هدف از طراحی برنامه‌های قرآنی، تدبر در قرآن، توجه به محتوای آن و اشاعه آن در مساجد و اماکن عمومی است، اظهار کرد: برنامه‌های «جشن رمضان» در 9 بخش طراحی شده است.

از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا تئاتر خیابانی
امیرنیا در ادامه تشریح برنامه‌های «جشن رمضان» افزود: نخستین برنامه طراحی‌شده، برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است که در آن محصولات قرآنی و ادعیه، صنایع دستی و لوازم جانبی آن به فروش می‌رسد. ناشران و تولیدکنندگان قرآنی نیز به استان‌ها معرفی شده‌اند تا در ایام ماه مبارک رمضان در نمایشگاه‌های استانی شرکت کنند.

وی به برگزاری نمایشگاه‌های هنرهای دستی و تجسمی نیز پرداخت و اظهار کرد: نمایشگاه عفاف و حجاب از دیگر برنامه‌هایی است که در نمایشگاه‌های قرآنی استان‌ها برپا می‌شود.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت درباره محافل انس با قرآن نیز توضیح داد: آواها و نغمات و بخش‌های نمایش فیلم و اجرای تئاترهای خیابانی و موضوع‌بندی آنها از دیگر بخش‌های «جشن رمضان» است. تجربه نشان داده است که برپایی تئاترهای خیابانی در پنج استان مرزی کشور با موضوع «دفاع مقدس در آیینه قرآن و عترت» مورد استقبال قرار گرفته است. به همین دلیل اجرای تئاترهای خیابانی برنامه دیگری است که در «جشن رمضان» برپا می‌شود.

امیرنیا، شب‌های شعر و خاطره را از دیگر برنامه‌های «جشن رمضان» عنوان کرد و افزود: 49 نمایشگاه قرآن، 555 محفل انس با قرآن و 680 اجرای تواشیح در استان‌ها برپا می‌شود.

وی ادامه داد: 257 نشست علمی و فرهنگی، 770 تئاتر خیابانی در کنار 165 اکران فیلم و 198 شب شعر به همراه تجلیل از 357 فعال قرآنی در دستور کار اجرای «جشن رمضان» قرار دارد.

امیرنیا در ادامه نشست خبری از خریداری و ارسال 65 هزار جلد قرآن کریم و اهدای آن به استان‌های کشور خبر داد و افزود: 95 درصد استان‌ها نسخه‌های قرآن‌ را تحویل گرفته‌اند.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار کرد: برنامه‌های «جشن رمضان» از 25 خرداد ماه سال‌ جاری آغاز شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان در استان‌های کشور ادامه خواهد داشت.

ایبنا