جمعه ۰۲ تیر ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۵ روز پیش


 
banner defult

مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله سیّدرضی شیرازی (دامت ایام برکاته الشریفه)، حکیمی دانا و مدرسی توانا، با حضور علما، استادان، فرهیختگان و دوستداران علم و دانش روز چهارشنبه 28 مهرماه 1395در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار گردید.

در این مراسم،‌ دکتر محمدرضا مجیدی از طرف دکتر علی لاریجانی حضور داشت و همچنین پیام دکتر علی لاریجانی-ریاست محترم مجلس شورای اسلامی- قرائت گردید که توجه خواننده‌ی محترم را به این پیام جلب می‌کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم

جهان اسلام و تشیع همواره مهد تربیت و پرورش علمای بزرگ و اهل فضل و کرامت است که آثار معنوی و علمی آنان در باب موضوعات دینی،‌ علوم انسانی،‌ فلسفه و کلام منبع بی‌پایان مشتاقان علم و اندیشه می‌باشد. فقیه الهی و حکیم عالیقدر حضرت آیت‌الله سید رضی شیرازی که در زمره‌ فقها و حکمای الهی شیعی و از نوادگان میرزای شیرازی بزرگ هستند از سرآمدان و اهل کرامت و در حوزه ترویج و تبلیغ معارف و علوم اسلامی و دینی می‌باشند.

حضرت ایشان در طی سال‌ها تلاش و مرارت در امر کسب و نشر اصول و عقاید دین به تألیف آثار ارزشمندی اهتمام داشتند،‌ که بدون شک از اسناد و کتب مرجع بویژه در زمینه حکمت الهی و تقویت مبانی دینی نسل جوان و اصول اخلاق می‌باشد که مطالعه آن‌ها مجال شایسته‌ای برای علاقمندان و دوست‌داران این حوزه می‌باشد.

همچنین از دیگر خدمات شایسته ایشان در امر ترویج دین همین اندازه بس که توانسته‌اند جمع زیادی از پیروان ادیان مختلف و با ملیت‌های متفاوت را با ارائه استدلالات کلامی و فلسفی و تشریح مبانی مذهبی به دین مبین اسلام جذب کنند.  

برگزاری آیین گرامیداشت حضرت آیت‌الله سید رضی شیرازی فرصت مغتنمی در جهت بازخوانی و تبیین اندیشه‌ها،‌ تفکرات و آثار این عالم فرزانه و حق‌جوی می‌باشد که حاصل آن بدون شک سهم فراوانی در ارتقاء سطح فرهنگی و علمی جامعه و بویژه جوانان خواهد بود.

از تلاش تمامی دست‌اندرکاران برگزاری این همایش معنوی ارزشمند تقدیر و تشکر می‌گردد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

photo4795329487307847231

IMG 20161022 113011

IMG 20161022 113023

IMG 20161022 113025