جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶    0:0:0
آخرین بروز رسانی : ۲۵ روز پیش


 
banner defult
دومین نشست شورای اجرایی مجالس آسیایی صبح دوشنبه، هشتم آذر 1395 در کشور کامبوج با حضور نمایندگانی از ۲۴ کشور آسیایی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست دوم شورای اجرایی APA، صبح امروز (دوشنبه، ٨ آذرماه) به ریاست اونیون، نایب رئیس مجلس ملی کامبوج، در شهر سیم ریپ این کشور، آغاز شد.

پس از معرفی رؤسای هیأت ها، با اعلام معاون دبیرکل مبنی بر درخواست هیأت ایران برای بیان یک موضوع اضطراری، فاطمه ذوالقدر، رئیس هیأت APA مجلس شورای اسلامی، عذر خواهی رئیس مجلس شورای اسلامی را برای قادر نبودن ایشان به شرکت در اجلاس به دلیل عملیات تروریستی در عراق و به شهادت رسیدن تعدادی از شهروندان ایرانی و نیز سانحه تصادم دو قطار مسافربری که منجر به جان باختن و مصدومیت تعداد دیگری از هموطنان گردید، و ضرورت حضور ایشان در کشور، اعلام نمود.

پس از سخنان فاطمه ذوالقدر بنا به درخواست معاون دبیر کل APA اعضای حاضر در نشست به احترام شهدای واقعه تروریستی در عراق و نیز قربانیان حادثه تصادم دو قطار، یک دقیقه سکوت کردند و مسلمانان فاتحه ای قرائت کردند.

سپس رئیس جلسه با اشاره به بیماری نژاد حسینیان، دبیر کل APA، و عدم توانایی ایشان، محمدرضا مجیدی را به عنوان دبیر کل جدید APA معرفی کرد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

در ادامه پس از سخنرانی رئیس ، محمدرضا مجیدی به عنوان دبیر کل APA گزارش نشست قبلی شورای اجرائی را قرائت کرد.

گفتنی است که نمایندگان مجالس ٢٤ کشور آسیایی در اجلاس کامبوج شرکت کرده اند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت